Szampony koloryzujące.

Szampon koloryzujący tzw. szamponetka jest to zwyczajnie szampon z dodatkiem koloru. Można je kupić praktycznie w każdej drogerii lub supermarkecie.

Szamponetki są bardzo tanie i bardzo proste w użyciu. Nakłada się je jak szampon,trzyma określony czas na włosach po czym spłukuje.

Są one bardzo zdrowe dla włosów. Odżywiają je a zarazem nadają koloru i połysku. Nie wnikają w strukturę włosa, ale szczelnie go oblepiają i wnikają płytko pod powierzchnię. Ich składniki są tak dobrane, aby mogły przedostawać się tam, bez konieczności użycia alkaicznych środków otwierających włos. Dlatego są łagodne i nie zawierają amoniaku jak trwałe farby czy kremy koloryzujące. Kolor powstały po zastosowaniu szamponu wypłukuje się z czasem, gdyż podczas kolejnych myć warstwa oblepiająca włos staje się coraz cieńsza. Są dostępne w wielu odcieniach i kolorach. Można ich używać jako  jednorazową zmianę koloru lub jako odświeżenie. Trzeba oczywiście tak jak w przypadku innych metod farbowania czytać instrukcje, gdyż bardzo ważny jest dobór koloru dobrego do naszego koloru włosów.

 Efekty po użyciu szamponetki są podobne jak po użyciu farby, tylko że kolor szamponetki trzyma się na włosach bardzo krótko- do około 3-6 myć w zależności od marki szamponetki i jej koloru. Takie  kolory typu czerwień,czerń czy fiolet zejdą bardzo szybko z włosów.
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>