Farbowanie Henną.

Hennę można kupić niemal w każdej drogerii a nawet czasem w supermarketach, należy pamiętać jednak żeby przed użyciem przeczytać dobrze instrukcję.

Henna jest to orientalna roślina,używana do barwienia włosów od czasów starożytnych.Jest to zielony, średnio wysoki krzew rosnący w tropikach. Zdolności barwiące rośliny są bardzo różne, ponieważ zawartość barwnika zależy od miejsca uprawy – henna indyjska, pakistańska, irańska i afgańska barwi dosyć intensywnie, henna uprawiana w Afryce Północnej barwi słabiej..Henna doskonale nadaje się do farbowania włosów ton w ton – bez radykalnych zmian koloru. Efektownie prezentuje się na włosach ciemnoblond, brązowych, czarnych. W zależności od wybranego odcienia przyciemnia i nadaje ciepłe, rude, złotobrązowe, czerwonawe i kasztanowe refleksy.Henna działa powierzchniowo zostawiając warstewkę koloru, która chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też uzyskany efekt kolorystyczny zależy w znacznym stopniu od naturalnego odcienia włosów. Henna całkowicie pokrywa pierwsze siwe włosy.Obecność tylko naturalnych składników gwarantuje poza koloryzacją także odżywienie.Henna koloryzuje i wzmacnia włosy, dając im ochronę. Pokrywa każdy włos indywidualnie, nadając fryzurze objętość. Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych znajdujących się w skórze głowy.Można używać jej tak często jak jest to potrzebne bez obawy o kondycję włosów. Nadany kolor zmywa się stopniowo po 3-5 tygodniach . Jednostkowe opakowanie może być podzielone na dwie lub więcej koloryzacji, w zależności od długości włosów i oczekiwanego natężenia koloru.Henna jako produkt do barwienia włosów może występować w proszku lub w płynie w szerokiej gamie kolorystycznej .Henna nie niszczy włosów , wręcz przeciwnie pielęgnuje je i nadaje im kolor.Hennę w przeciwieństwie z farbą miesza się z wodą bądź herbatą a także niektórzy mieszają z szamponem czy odżywką.Henną można farbować zarówno włosy jak i brwi lub rzęsy.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>