Domowe sposoby na rozjaśnienie włosów.

Oprócz rozjaśniania chemicznego włosów jest także parę „trików” jak rozjaśnić naturalne włoski. Te metody rozjaśniają, ale stopniowo nie od razu. Mając ciemny blond lub jasny brąz można o ton lub góra dwa rozjaśnić włosy.

Sposoby rozjaśniania włosów

1. Płukanki rumiankowe.

Można sobie taką płukankę zrobić ze zwykłej herbatki rumiankowej. Taką herbatkę robimy sobie z 2 torebek na około litr wody. Odstudzamy i oblewamy tym włosy tuż po umyciu, nie spłukujemy.Osuszamy ręcznikiem i tyle. Można dla wzmocnienia efektu użyć balsamu bez spłukiwania z wyciągiem z rumianku lub olejku z rumianku. Taką płukankę można robić przy każdym myciu. Po jakimś czasie będzie widoczne rozjaśnienie. Dla utrwalenia efektu można wyjść  z wilgotnymi włosami nasączonymi tą płukanką na słońce.

 

2.Maseczki miodowe.

Ogólnie wiadomo że miód odżywia a także rozjaśnia włosy. Więc do każdej maseczki warto go dodać i robiąc to regularnie można tak rozjaśnić włosy.

 

3.Płukanka cytrynowa.

Taka płukanka może rozjaśnić a także utrzymać kolor, gdyż zamyka łuski włosa chroniąc je. Na litr wody dodaj łyżeczkę kwasku cytrynowego lub 2-3 łyżki soku świeżego z cytryny. Spłucz po myciu tym włosy i nie płucz dodatkowo wodą.

 

4. Płukanka cytrynowo – rumiankowa

Potrzebne są dwie cytryny i 4 torebeczki rumianku.Zagotować trzeba  wodę – 1 litr i zalać nim rumianek,zostawić do nasiąknięcia przez około 30 minut. Następnie wyjąć niepotrzebne juz torebki rumianku i wycisnąć sok z dwóch cytryn (przedtem przekroić je na połówki).I takim płynem płukać włosy zaraz po umyciu zwykłym szamponem.Żeby był lepszy efekt zawinąć można głowę czystą torebką foliową i potem ręcznikiem .I w takim turbanie chodzić można po domu przez około godzinę.Na koniec czesanie i/lub suszenie.

 

5. Maseczka z korzenia rabarbaru

Mielony korzeń rabarbaru – około pół szklanki (można kupić go w aptece) należy wymieszać z sokiem z jednej cytryny i łyżką oleju. Następnie należy dodać odrobinę gorącej wody, taką ilość, aby uzyskać papkę, pozostawić na piętnaście minut. Na świeżo umytą głowę należy nałożyć papkę i trzymać ją od piętnastu do trzydziestu minut,owinąć głowę czepkiem/folią i ręcznikiem. włosy dokładnie spłukać wodą.

 

6.Wywar z łusek cebuli.

Dla nadania włosom ciemniejszym złocistego odcienia można smarować je nawet codziennie (aż do otrzymania żądanego koloru) wywarem z łusek cebuli. Garść łusek gotuje się 20 minut w 300 ml wody, odstawia na 30 minut. Po przecedzeniu dodajemy 1 łyżkę gliceryny.

 

7. Płukanka piwna

Chmiel – wykazuje również zdolność lekkiego pojaśnienia włosów. Płukanka w stosunku piwa 1:1,5 wody. Po myciu wypłukać włosy taką płukanką,odcisnąć nadmiar,zostawić na 15-20 minut  włosy pod czepkiem lub wystawić na słońce. Spłukać.

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
  1. madzia n pisze:

    Nie jestem pewna do tego że kwasek cytrynowy albo sok z cytryny rozjaśnia włosy, prawdopodobnie z włosów robi się siano i bardo kwasek drarzni skóre głowy.

  2. Kinga pisze:

    Rozjaśnianie włosów cytryną naprawdę działa! Robią się jaśniejsze refleksy (mam włosy ciemnyblond). Ale co do kwasku cytrynowego, to raczej bym nie próbowała :/

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>