Domowe maseczki do włosów.

Dobrym dodatkowym sposobem na pielęgnację włosów są maseczki. Bardzo łatwo je w domu przyrządzić i zaoszczędza się przy nich pieniądze..Oto kilka wskazówek i przepisów na takie „cuda”.

Maseczka dla połysku włosów 

Potrzebne będzie: 1 żółtko z jajaka, odrobina olejku dla dzieci lub oliwy z oliwek, pare kropli soku z cytryny. Opcjonalnie można dodać odzywkę do spłukiwania. Mieszamy w miseczce składniki. Nakładamy papkę na suche włoski i trzymamy około 15 minut. Spłukujemy i myjemy włosy.

 

Maseczka pielęgnacyjno – rozjaśniająca

Składniki: odrobina miodu( w zależności od długości włosów), łyżeczka cynamonu, oliwa z oliwek, odżywka do spłukiwania, ew. odrobina maseczki już gotowej ze sklepu. Taką mieszankę trzymamy koło 10-15 minut. Zadaniem miodu jest lekkie rozjaśnienie koloru włosów, oczywiście po paru użyciach możliwe.

 

Maseczka mocno nawilżająca

Potrzebne są: odżywka jakakolwiek, oliwka, krem lub balsam do ciała Urea, odrobina soku z cytryny. Krem czy balsam nawilżają nie tylko ciało ale i włosy. Warto ich używać do maseczek.

 

Maseczka ochronna do włosów farbowanych

Składniki: Odżywka lub balsam do włosów farbowanych. Sok z cytryny lub odrobina octu jabłkowego, Oliwka lub zwykła oliwa, można dodać olejek zapachowy.

Ocet i sok cytrynowy zamykają łuski włosa tworząc barierę dzięki które nie będzie się tak szybko kolor wypłukiwał.

 

Maska majonezowa:

Połącz ze sobą 1-2 żółtka i 2 łyżki oliwy z oliwek (mikstura powinna przypominać konsystencją gęsty majonez). Papkę rozsmaruj na włosach, nałóż czepek i pozostaw na godzinę. Potem umyj włosy szamponem.

 

Maseczka kokosowa:

Odrobinkę oleju kokosowego rozgrzej i nałóż na skórę głowy. Więcej weź w miseczce wymieszaj z odżywką do włosów i nałóż na resztę włosów.Trzymaj na włosach  1-2 godziny a nawet całą noc. Rano umyj włosy dobrym szamponem myjącym (najlepiej dla dzieci).

 

Wszystkie maseczki mają bardzo intensywne działanie, pomagają odżywić i odbudować suche i bardzo zniszczone włosy. W ich stosowaniu istotna jest systematyczność.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>