Czerwone Włosy- Farbowanie i Pielęgnacja w utrzymaniu koloru.

Jest wiele spekulacji w necie na temat czerwonych włosów.. Jest to letnia moda, która przemija a także stały kolor dla prawdziwych fanek czerwonych włosów.. Jednak osiągnięcie ognistego koloru nie jest tanie proste a już na pewni utrzymanie go oraz włosów w dobrym stanie.. :)

 

„Czerwone Arielkowe włosy.. to coś pięknego.. od zawsze  o takich marzyłam.”

„Wiele czasu i pieniędzy straciłam I długo walczyłam aby taki kolor uzyskać..”

-To słowa wielu z nas- czerwonowłosych..

Zanim postanowisz się jednak zafarbować na czerwono- przeczytaj ten post.. :)

  Pierwsze co musisz wiedzieć o czerwieni to to jak ją zdobyć… Najlepszym sposobem na zdobycie czerwonych włosów jest rozjaśnienie ich i pofarbowanie farbą lub tonerem czerwonym wtedy masz 100% pewności że kolor wyjdzie, jeśli uprzednio je rozjaśnisz. Możesz także zaniechać wysuszenia włosów rozjaśniaczem i kupić farbę rozjaśniającą typu Majicontrast np która ma za zadanie nadać włosom pożądany kolor bez rozjaśniania. Taka farba potrafi z ciemnych włosów zrobić piękną czerwień. Jest jednak haczyk-  ona tak jak rozjaśniacz wysusza, owszem nie niszczy aż tak bardzo ,jednak przez to że jest tak innowacyjna i inwazyjna, może poniszczyć włosy..

Po Drugie jeśli chcesz mieć czerwone włosy musisz liczyć się z wydatkami i czasem spędzonym na pielęgnacje i walkę w zachowaniu koloru,gdyż czerwień jest jednym z kolorów,który bardzo szybko się wypłukuje.. Moje rady co do pielęgnacji czerwonych włosów..: – Nie myj włosów codziennie, staraj się myć je rzadziej. – Nie myj ich przeciwłupieżowym szamponem a także unikaj SLS-ów gdyż wypłukują one mega szybko kolor.. -Najlepiej sprawdza się mycie odżywką a szamponem rzadziej.. – Używaj tonerów lub pianek do odświeżania koloru, możesz dodawać ich do odżywki.. a odrosty farbuj raz na 4-6 tyg farbą.. – Farbuj na olej! Farba wtedy lepiej i dłużej się trzyma, nie podrażnia także za bardzo skóry głowy gdy masz ją naolejowaną. – Używaj farb profesjonalnych,gdyż są one wydajniejsze i bardziej trwałe.

Trzecią rzeczą o jakiej musisz pamiętać jest to iż czerwone farby, tonery i pianki bardzo mocno farbują. Ciuchy, pościel, ręczniki, zlewy.. wszystko! Owszem mówiłam że czerwień się wypłukuje ale pozbyć się tego pigmentu z rzeczy w domu, skóry lub nawet z włosów jest trudne zawsze trochę czerwieni zostaje, zawsze.. Dlatego tak ważne jest żeby się zastanowić zanim się postanowi mieć taki kolor..

Na koniec tylko parę  linków do info o farbach a także filmików na youtube itp.. ogólnie pigułka czerwonowłosych linków..

 Post o rozjaśniających farbach:

http://farbowanie-wlosow.pl/index.php/specjalne-farby-do-pasemek/

Filmiki z farbowaniem i pielęgnacją czerwonych włosów :

http://www.youtube.com/watch?v=TVJLprvHiuM&featu%20re=related http://www.youtube.com/watch?v=6eP50UNmFcs&feature=list_other&playnext=1&list=SP96FCE13F257DF15F http://www.youtube.com/watch?v=GtS3WMJJvYs&feature=related

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>